Info z lekárne

Cieľ projektu

Cieľom nášho projektu je prinášať aktuálne informácie pacientom, hlavne seniorom, dostupným a zrozumiteľným spôsobom v čase, keď je ich schádzanie a združovanie obmedzené. Zároveň pripomenúť verejnosti, že lekáreň je zdrojom dôveryhodných informácii a farmaceut je tu pre pacienta. Oživiť magistraliter prípravu – to čo je iba naše lekárenské 🙂 Počas najbližších šiestich mesiacov chceme vydávať krátky bulletin (v rozsahu cca 2 x A4) pre pacientov – v papierovej forme cca 500ks a elektronicky na našej Facebook stránke Lekáreň Fialka Košice Nad Jazerom . Týmto spôsobom chceme nadviazať na krátke prednášky v Dennom Klube pre seniorov, ktoré prebiehali počas minulého roka. Korona kríza izolovala našich pacientov v ich domovoch, čas v lekárni sa obmedzil na nevyhnutné minimum. Mnohí z nich nevedia používať moderné technológie, často sa obracajú na nás ako na dôveryhodný zdroj informácií. Radi by sme im priniesli čerstvé informácie zo sveta farmácie jednoduchým a zrozumiteľným spôsobom, odpovedali na otázky, s ktorými sa denne stretávame v praxi. Zároveň chceme v každom čísle predstaviť jednu IPL receptúru, ktorú si môžu pacienti zakúpiť v prípade potreby aj bez receptu. Takto chceme pripomenúť verejnosti aj tento, takmer zabudnutý, aspekt lekárenskej starostlivosti.

Zodpovedná osoba za projekt

PharmDr. Tomášová Veronika

Zúčastnené osoby na projekte

Mgr. Spurná Naďa Mgr. Klembarová Tatiana PharmDr. Tomášová Veronika

Lekáreň

Lekáreň Fialka, Košice

Miesto vykonania projektu

Lekáreň Fialka, Košice

Dátum realizácie

1.11.2020 - 30.4.2021

Predpokladaný počet účastníkov

Cca 500 osôb (pacienti, ktorí sa združujú v Dennom Klube, pacienti lekárne a pacienti, ktorí navštívia našu Facebook stránku)

Pripravujeme mobilnú appku

Už čoskoro bude vzdelávanie ešte jednoduchšie. Vďaka mobilnej appke pre Android a iOS, ktorú spustíme v roku 2024, budeš mať novinky a edukatívny obsah pre farmaceutov vždy poruke. 

Sleduj nás a nenechaj si ujsť túto novinku.

Appka SP

FREE
VIEW