Ďalšie príspevky

Ďalšie príspevky

Asistované samoliečenie žilových ochorení dolných končatín

Moje rady, ktoré sú vhodné na asistované samoliečenie žilových ochorení dolných končatín:

  1. kompresívna terapia
  2. flavonoidovévenofarmaká
  3. antiedematózne liečivá
  4. symptomatická terapia bolesti a pocitu ťažoby
  5. režimové opatrenia a prevencia

1. KOMPRESÍVNA TERAPIA

Prvou voľbou pri prejavoch žilovej nedostatočnosti sú elastické kompresívne pančuchy, podstatou ktorých je, že vytláčajú krv z povrchového systému a tým odstraňujú zvýšený tlak v povrchových žilách. Okrem toho zlepšujú aj prietok krvi v hlbokom žilnom systéme.

2. FLAVONOIDOVÉ VENOFARMAKÁ

Prírodné látky – bioflavonoidy znižujú kapilárnu hyperpermeabilitu, kapilárnu fragilitu, v oblasti makrocirkulácie zvyšujú tonus v žilách, znižujú riziko vzniku opuchu a sú i prevenciou vzniku zápalovej reakcie..

 3.  ANTIEDEMATÓZNE LIEČIVÁ

Súčasťou liečby žilových ochorení je eliminácia opuchov (edémov), ktoré vznikajú ako dôsledok poruchy žilového systému, najmä v dolných končatinách a zvýšením objemu medzibunkových tekutín.

4. SYMPTOMATICKÁ TERAPIA BOLESTI A POCITU ŤAŽOBY

Pri prechodných ťažkostiach spojených s kŕčovými žilami a žilkami – bolesť, opuchy; sa môžu používať venofarmaká na lokálne použitie. Majú predovšetkým masážny efekt a uľavujú od pocitu ťažkých a unavených nôh.

 5. REŽIMOVÉ OPATRENIA A PREVENCIA

Pre zachovanie dobrého zdravia a pohody bez pocitov ťažkých nôh a ich bolestivosti je veľmi vhodné redukovať hmotnosť, zvýšiť fyzickú aktivitu a polohovať končatiny pri sedení.

Kľúčové slová /
Indikácie /

Nenechaj si ujsť najnovšiu limitku

Jej posolstvom je vyjadriť osobnosť farmaceuta ako odborníka a poskytnúť mu kvalitné oblečenie do lekárne alebo na voľný čas, v ktorom sa bude cítiť pohodlne.

Stiahni si mobilnú appku

Už čoskoro bude vzdelávanie ešte jednoduchšie. Vďaka mobilnej appke pre Android a iOS, ktorú spustíme v roku 2024, budeš mať novinky a edukatívny obsah pre farmaceutov vždy poruke. 

Sleduj nás a nenechaj si ujsť túto novinku.