Ďalšie príspevky

Ďalšie príspevky

Moje rady, ktoré sú vhodné na asistované samoliečenie nádchy

Exkluzívny obsah

K chrípke a prechladnutiu sa často pridruží aj nádcha. Nádcha je ochorenie spôsobené znemožnením dýchania cez nos. Nádcha sa prejavuje zvýšeným výtokom z nosa, zhoršeným dýchaním, svrbením nosa, kýchaním, oslabením čuchu. Najčastejšie ide o infekciu spôsobenú rinovírusmi. Moje rady, ktoré sú vhodné na asistované samoliečenie nádchy sú: 1.Dekongestíva s účinnou zložkou2.Dekongestíva s morskou vodou3.Rastlinné lieky […]

Exkluzívny obsah

Zabezpeč si prístup k exkluzívnemu obsahu úplne bezplatne. Stačí si stiahnuť mobilnú appku Som Farmaceut, vďaka ktorej budeš mať novinky z oblasti farmácie neustále poruke.

K chrípke a prechladnutiu sa často pridruží aj nádcha. Nádcha je ochorenie spôsobené znemožnením dýchania cez nos. Nádcha sa prejavuje zvýšeným výtokom z nosa, zhoršeným dýchaním, svrbením nosa, kýchaním, oslabením čuchu. Najčastejšie ide o infekciu spôsobenú rinovírusmi.

Moje rady, ktoré sú vhodné na asistované samoliečenie nádchy sú:

1.Dekongestíva s účinnou zložkou
2.Dekongestíva s morskou vodou
3.Rastlinné lieky na liečbu horných dýchacích ciest.
4.Inhalovanie
5 .Naparovanie
6.Preplach nosa pomocou konvičky

 1. Dekongestíva s účinnou zložkou
  Dekongestíva s účinnou látkou uľavujú od príznakov nádchy. Nástup účinku u týchto prípravkov je veľmi rýchly, od 5-10 minút. Spoľahlivo uvolňuje nosové dutiny. Dĺžka užívania prípravkov by nemala prevýšiť 7 dní. K účinným látkam sú často pridané látky ako kyselina hyaluronová , prípadne dexpantenol.
 1. Dekongestíva s morskou vodou
  Sú ďalším prípravkom na liečbu alebo prevenciu nádchy. Uvolňujú hlieny a sú vhodné na hygienu nosa. Dekongestíva s morskou vodou bývajú izotonické alebo hypertonické. Izotonické sú vhodnejšie na bežnú hygienu nosa a dlhodobé užívanie. Naopak hypertonické sú vhodnejšie pri nádche, znižujú opuch a spriechodňujú upchaté nosové cesty.
 1. Rastlinné lieky na liečbu horných dýchacích ciest.
  Uvolňujú hlien a majú protizápalový účinok. Pomáhajú vykašlať hlien a znižujú opuch sliznice.Výhodou je dlhodobé používanie. Používajú sa napríklad – koreň horca, kvet prvosienky či kvet bazy.
 1. Inhalovanie
  Inhalovanie je telu prirodzené a vykonáva sa pomocou vhodného typu inhalátora .Do prístroja sa používa aerosolový roztok alebo liečivá morská voda. Prístroj rozpráši roztok na malé čiastočky, ktoré sa dostanú do spodných dýchacých ciest, čo je jeden z rozdielov od naparovania.
 1. Naparovanie
  Zvlhčuje dýchacie cesty, zlepšuje prekrvenie. Rastlina vhodná na naparovanie je napríklad obľúbený rumanček kamilkový. Pridať môžete aj silice ako eukalyptovú silicu alebo mentolovú silicu.
 1. Preplach nosa pomocou konvičky
  Preplachovanie slanou vodou je vhodné na prečistenie vnútorných častí nosa.
Kľúčové slová / , ,

Nenechaj si ujsť najnovšiu limitku

Jej posolstvom je vyjadriť osobnosť farmaceuta ako odborníka a poskytnúť mu kvalitné oblečenie do lekárne alebo na voľný čas, v ktorom sa bude cítiť pohodlne.

Stiahni si mobilnú appku

Už čoskoro bude vzdelávanie ešte jednoduchšie. Vďaka mobilnej appke pre Android a iOS, ktorú spustíme v roku 2024, budeš mať novinky a edukatívny obsah pre farmaceutov vždy poruke. 

Sleduj nás a nenechaj si ujsť túto novinku.